Båtmodell

Yamarin 63 Day Cruiser

Yamarin 63 Day Cruiser är en stilren och funktionell motorbåt som erbjuder en perfekt kombination av komfort och prestanda. Med sin rymliga sittbrunn och smarta design är den idealisk för dagsutflykter med familj och vänner. Båten är utrustad med bekväma sittplatser, ett praktiskt kapell och gott om förvaringsutrymme, vilket gör den till en utmärkt följeslagare för sommarens äventyr på sjön.

Motorbåt · Daycruiser

Snabbfakta

Kort om Yamarin 63 Day Cruiser

Längd
6.3 m
Bredd
2.35 m
Djupgående
0.7 m
Vikt
950 kg
Motorstyrka
150 hk
Kojer
2
Produktion
från 2007
Land
Finland

Om Yamarin 63 Day Cruiser

Om modellen

Yamarin 63 Day Cruiser är en stilren och funktionell motorbåt som erbjuder en perfekt kombination av komfort och prestanda. Med sin rymliga sittbrunn och smarta design är den idealisk för dagsutflykter med familj och vänner. Båten är utrustad med bekväma sittplatser, ett praktiskt kapell och gott om förvaringsutrymme, vilket gör den till en utmärkt följeslagare för sommarens äventyr på sjön.

Historik

Yamarin har länge varit känt för att tillverka högkvalitativa båtar som kombinerar innovativ design med pålitlig prestanda. 63 Day Cruiser är inget undantag och har blivit en populär modell bland båtägare som söker en båt för både avkoppling och äventyr. Med en historia av att leverera båtar som klarar av de nordiska vattnen, fortsätter Yamarin att vara ett uppskattat val för båtälskare.

Vanliga uppgraderingar

För att förbättra din upplevelse med Yamarin 63 Day Cruiser kan du överväga att installera ett modernt navigationssystem eller uppgradera ljudsystemet för bättre ljudkvalitet ombord. Andra populära uppgraderingar inkluderar LED-belysning för kvällsturer och en solbädd för extra komfort under soliga dagar.

Köpråd

När du överväger att köpa en Yamarin 63 Day Cruiser, se till att kontrollera båtens skick noggrant, särskilt skrovet och motorn. Det är också klokt att fråga om båtens servicehistorik och eventuella tidigare reparationer. Att provköra båten kan ge dig en bättre uppfattning om dess prestanda och komfort.

Fakta som ofta söks

Mått och fakta om Yamarin 63 Day Cruiser

Hur bred är Yamarin 63 Day Cruiser?

Yamarin 63 Day Cruiser har en angiven bredd på 2.35 meter.

Vilket djupgående har Yamarin 63 Day Cruiser?

Det angivna djupgåendet för Yamarin 63 Day Cruiser är 0.7 meter.

Vad väger Yamarin 63 Day Cruiser?

Den angivna vikten för Yamarin 63 Day Cruiser är 950 kg.

Hur många kojer har Yamarin 63 Day Cruiser?

Yamarin 63 Day Cruiser har 2 angivna kojplatser.

Hur stor bränsletank har Yamarin 63 Day Cruiser?

Den angivna bränslekapaciteten för Yamarin 63 Day Cruiser är 160 liter.

Vilket land förknippas Yamarin 63 Day Cruiser med?

I Båthamnens modellunderlag anges Finland som land för Yamarin 63 Day Cruiser.

Vanliga frågor om Yamarin 63 Day Cruiser

Hur lång är Yamarin 63 Day Cruiser?

Yamarin 63 Day Cruiser har en angiven längd på 6.3 meter och en bredd på 2.35 meter.

Vilken typ av båt är Yamarin 63 Day Cruiser?

Yamarin 63 Day Cruiser är klassificerad som motorbåt · daycruiser i Båthamnen.

När tillverkades Yamarin 63 Day Cruiser?

Den angivna produktionsperioden för Yamarin 63 Day Cruiser är från 2007.

Vilken motorstyrka anges för Yamarin 63 Day Cruiser?

För Yamarin 63 Day Cruiser anges motorstyrkan till 150 hk.

Alternativ och jämförelser

Alternativ till Yamarin 63 Day Cruiser

Jämför Yamarin 63 Day Cruiser med publicerade modeller av liknande typ och storlek. Tabellen bygger endast på angivna specifikationer.

Yamarin 63 Day Cruiser vs Uttern D62

Jämför Yamarin 63 Day Cruiser med Uttern D62 Läs mer om Uttern D62

Längd
Yamarin 63 Day Cruiser: 6.3 m
Uttern D62: 6.33 m
Bredd
Yamarin 63 Day Cruiser: 2.35 m
Uttern D62: 2.39 m
Vikt
Yamarin 63 Day Cruiser: 950 kg
Uttern D62: 1135 kg
Motorstyrka
Yamarin 63 Day Cruiser: 150 hk
Uttern D62: 200 hk

Utforska fler båtar

Alla båtmodeller Fler modeller från Yamarin

Fler från Yamarin