Båtmodell

Windy 37 Grand Mistral

Windy 37 Grand Mistral är en premium sportcruiser med fokus på komfort, prestanda och kvalitet. Modellen erbjuder generösa sociala ytor och långfärdsegenskaper.

Motorbåt · Daycruiser

Snabbfakta

Kort om Windy 37 Grand Mistral

Produktion
2001–2015

Om Windy 37 Grand Mistral

Om modellen

Windy 37 Grand Mistral är en premium sportcruiser med fokus på komfort, prestanda och kvalitet. Modellen erbjuder generösa sociala ytor och långfärdsegenskaper.

Historik

Grand Mistral-serien blev en stor framgång för Windy och etablerade modellen som ett premiumalternativ inom sportcruiser-segmentet.

Vanliga uppgraderingar

Vanliga uppgraderingar är radar, AIS, batteribank, solpaneler, avancerad navigationsutrustning och komfortutrustning.

Köpråd

Kontrollera motorer, drev, elsystem, fukt och servicehistorik. Dokumenterat underhåll är mycket viktigt.

Vanliga frågor om Windy 37 Grand Mistral

Vilken typ av båt är Windy 37 Grand Mistral?

Windy 37 Grand Mistral är klassificerad som motorbåt · daycruiser i Båthamnen.

När tillverkades Windy 37 Grand Mistral?

Den angivna produktionsperioden för Windy 37 Grand Mistral är 2001–2015.

Utforska fler båtar

Alla båtmodeller Fler modeller från Windy

Fler från Windy