Båtmodell

Princess Y72

Princess Y72 är en motorbåt som kombinerar lyx och funktionalitet på ett enastående sätt. Med sina eleganta linjer och rymliga interiör erbjuder Y72 en upplevelse av komfort och stil på vattnet. Denna båt är utrustad med de senaste teknologierna och har en design som maximerar både utrymme och prestanda. Oavsett om du planerar en kort tur eller en längre resa, garanterar Princess Y72 en oförglömlig upplevelse.

Motorbåt · Flybridge

Snabbfakta

Kort om Princess Y72

Längd
22.8 m
Bredd
5.45 m
Djupgående
1.72 m
Vikt
51000 kg
Motorstyrka
1650 hk
Kojer
8
Produktion
från 2021
Land
United Kingdom

Om Princess Y72

Om modellen

Princess Y72 är en motorbåt som kombinerar lyx och funktionalitet på ett enastående sätt. Med sina eleganta linjer och rymliga interiör erbjuder Y72 en upplevelse av komfort och stil på vattnet. Denna båt är utrustad med de senaste teknologierna och har en design som maximerar både utrymme och prestanda. Oavsett om du planerar en kort tur eller en längre resa, garanterar Princess Y72 en oförglömlig upplevelse.

Historik

Princess Y72 är en del av Princess Yachts' stolta tradition av att tillverka högkvalitativa motorbåtar. Varumärket har länge varit känt för sin innovation och sitt engagemang för kvalitet, och Y72 är inget undantag. Denna modell är resultatet av årtionden av erfarenhet och expertis inom båtbyggande, vilket gör den till ett populärt val bland båtägare som söker både stil och prestanda.

Vanliga uppgraderingar

För båtägare som vill anpassa sin Princess Y72 finns det flera uppgraderingsalternativ. Du kan välja avancerade navigationssystem, förbättrade ljudsystem och exklusiva inredningsmaterial för att ytterligare höja komforten och lyxen ombord. Dessutom finns det möjlighet att anpassa layouten för att bäst passa dina behov och önskemål.

Köpråd

När du överväger att köpa en Princess Y72, är det viktigt att tänka på dina specifika behov och hur du planerar att använda båten. Kontrollera alltid båtens skick och servicehistorik noggrant. Det kan också vara fördelaktigt att rådfråga en expert eller en erfaren båtmäklare för att säkerställa att du får bästa möjliga affär och att båten uppfyller alla dina krav.

Fakta som ofta söks

Mått och fakta om Princess Y72

Hur bred är Princess Y72?

Princess Y72 har en angiven bredd på 5.45 meter.

Vilket djupgående har Princess Y72?

Det angivna djupgåendet för Princess Y72 är 1.72 meter.

Vad väger Princess Y72?

Den angivna vikten för Princess Y72 är 51000 kg.

Hur många kojer har Princess Y72?

Princess Y72 har 8 angivna kojplatser.

Hur stor bränsletank har Princess Y72?

Den angivna bränslekapaciteten för Princess Y72 är 4500 liter.

Hur stor vattentank har Princess Y72?

Den angivna vattenkapaciteten för Princess Y72 är 1000 liter.

Vilket land förknippas Princess Y72 med?

I Båthamnens modellunderlag anges United Kingdom som land för Princess Y72.

Vanliga frågor om Princess Y72

Hur lång är Princess Y72?

Princess Y72 har en angiven längd på 22.8 meter och en bredd på 5.45 meter.

Vilken typ av båt är Princess Y72?

Princess Y72 är klassificerad som motorbåt · flybridge i Båthamnen.

När tillverkades Princess Y72?

Den angivna produktionsperioden för Princess Y72 är från 2021.

Vilken motorstyrka anges för Princess Y72?

För Princess Y72 anges motorstyrkan till 1650 hk.

Alternativ och jämförelser

Alternativ till Princess Y72

Jämför Princess Y72 med publicerade modeller av liknande typ och storlek. Tabellen bygger endast på angivna specifikationer.

Utforska fler båtar

Alla båtmodeller Fler modeller från Princess

Fler från Princess